Geodeta w Wieprzu

Usług geodezyjnych zazwyczaj szukają osoby, które marzą o własnym domu. Długa droga, szereg działań, zawiłe procedury, wielokrotne pomiary i coraz więcej dokumentów. Dlatego decydując się na współpracę z daną firmą geodezyjną warto byłoby zwrócić uwagę na kilka detali:

  • po pierwsze szukamy geodety ze stosownymi uprawnieniami. Zgodnie z ustawą prawo geodezyjne istnieje 7 zakresów uprawnień. Przy budowie domu potrzebny będzie geodeta z uprawnieniami w pierwszych dwóch zakresach czyli z uprawnieniami sytuacyjno-wysokościowymi, realizacyjnymi i inwentaryzacyjnymi oraz uprawnieniami w zakresie rozgraniczania i podziałów nieruchomości, sporządzania dokumentacji prawnej i wykonywania wyrysu z ewidencji gruntów;
  • po drugie rozglądamy się za miejscowym geodetą, pomoże nam to usprawnić pracę, geodeta zna obszar, zna ludzi w urzędzie i jest na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w danej gminie, innymi słowy jest na bieżąco z aktualnymi mapami terenu. Jak znaleźć geodetę? Możemy rozpytać sąsiadów, rodzinę, znajomych albo wyszukać specjalisty poprzez internet po wpisaniu frazy np. geodeta Wieprz wyskoczą nam wtedy oferty w danej lokalizacji;
  • po trzecie zwróćmy uwagę na sprzęt jakim posługuje się nasz specjalista oraz to czy sprawnie się nim posługuje.

Od dobrego geodety powinno wymagać się kilku rzeczy:

  • precyzji pomiarów,
  • znajomości prawa,
  • wyobraźni przestrzennej,
  • umysłu matematyka.

Wtedy wiemy, że mamy do czynienia ze specjalistą.

Uprawniony Geodeta Wieprz potrzebny będzie podczas sporządzania projektów, tyczenia budynków oraz przyłączy, będzie on wykonywał również inwentaryzację powykonwawczą. Pomiary wykonane przez specjalistę muszą być bardzo dokładne, a jego zapisy będą znajdowały się w księgach wieczystych.

Decydując się na skorzystanie z naszych usług mają Państwo gwarancję terminowego wykonania usługi. W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji.

mgr inż. Łukasz Konstanty, Uprawniony Geodeta Wieprz

Formularz kontaktowy

Zostaw dane kontaktowe oddzwonimy